Dubai’de Yatırım Yapmak İsteyenler İçin Bilgiler

Güvenli Ve Stratejik Konum

Dubai gayrimenkul yatırımı için ideal bir destinasyondur. Gelecekte Dubai’de beklenen nüfus artışı, yatırımcılar için umut verici fırsatlar yaratıyor. Dubai’deki emlak piyasası, halen inşaat halinde olan veya ileride satılması planlanan mülkleri satın alma fırsatları sunarak benzersiz yatırım fırsatları sunmaktadır.

Yatırımcılara Ve Sermaye Sahiplerine Fırsatlar

Döviz kurundaki istikrarın Dubai’deki emlak piyasası üzerinde kesinlikle olumlu bir etkisi var. Döviz kuru istikrarı uzun vadede pazarın genişlemesine yol açmaktadır. BAE dirhemi, değeri ABD dolarına sabitlendiğinden ve 20 yılı aşkın süredir sabit kaldığından dünyadaki en istikrarlı para birimlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Dubai’nin Emlak Piyasası Şeffaflık Ve Düzenlemelerle Özelleşiyor

yatırım için ideal hale getiriyor. Güçlü ve çeşitliliğe sahip ekonomisi sayesinde Dubai her yıl çok sayıda uluslararası yatırımın ilgisini çekmektedir. Dubai’de ortalama kira getirisi %7,5 civarında olup, beklenen nüfus artışı nedeniyle mülklere olan talebin artması bekleniyor

Ekonomik Büyüme Büyük Ülkeleri Geride Bırakıyor

Dubai’deki emlak piyasasının 2023’te %46 büyümesi, şehirdeki emlak fiyatlarının ise yıl sonuna kadar %29 artması bekleniyor. Gelecek yıl Dubai emlak piyasasının genel eğilimi artış yönünde; istatistiklere göre fiyatların en az %10-15, bazı bölgelerde ise %46’ya kadar artması bekleniyor

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Dubai, birçok açıdan insanların hayallerini süslüyor. 1900’lü yıllarda küçük bir balıkçı ve liman kasabası olan Dubai, son elli yılda dünyanın en hızlı gelişen bölgelerinden biri oldu. Ayrıca turizm açısından da muazzam bir potansiyele sahip olan Dubai’yi yılda 10 milyonun üzerinden turist ziyaret ediyor.

Milyonlarca insanın hayallerini süsleyen Dubai, gayrimenkul yatırımı açısından da en kârlı bölgelerden biri. Şimdi Dubai’yi bu açıdan değerli yapan 5 nedeni inceleyeceğiz.

 1. Dubai’nin dünyanın en yüksek kira gelirine sahip olan bölgesi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden gayrimenkul yatırımı yapanların büyük ilgi gösterdiği Dubai, her yıl gayrimenkul kazancını artırmasıyla dikkat çekiyor. Gayrimenkul sektörünün ne kadar etkili olduğu, bölge ekonomisine yaptığı katkıdan net bir şekilde anlaşılıyor. Bölge ekonomisinin yüzde 22.6’sı gayrimenkul gelirlerinden oluşuyor.
 2. Dubai’nin dünyanın en yüksek kira gelirine sahip olan bölgesi olduğunu biliyor muydunuz? Bu yüzden gayrimenkul yatırımı yapanların büyük ilgi gösterdiği Dubai, her yıl gayrimenkul kazancını artırmasıyla dikkat çekiyor. Gayrimenkul sektörünün ne kadar etkili olduğu, bölge ekonomisine yaptığı katkıdan net bir şekilde anlaşılıyor. Bölge ekonomisinin yüzde 22.6’sı gayrimenkul gelirlerinden oluşuyor.
 3. Dubai’nin yüz yıl önce balıkçı ve liman kasabasıdır. Günümüzde ise bu durum eşsiz marinalar ve limanlarla tecelli ediyor. Muhteşem marinalar bölgeyi fazlasıyla zenginleştiriyor. Ayrıca Dubai dünyanın en işlek limanlarına sahip, bu durum bölgenin zaten yüksek olan potansiyelini adeta zirveye taşıyor. Dünya deniz ticareti Dubai’de adeta parıldıyor.
 4. Dubai’nin turistik açıdan çok tercih edilmesini sadece bölgenin güzelliğiyle açıklamak mümkün değil. Çünkü Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biri olan Dubai, sosyal yaşam açısından dünya standartlarında bir zenginliğe sahip. Eğlence sektörü eşine az rastlayabileceğiniz nitelikte. Sportif aktiviteler açısından da sizi çok çeşitli bir yerin beklediğinden emin olabilirsiniz.
 5. Bir ülkeye yatırım yapmadan önce ilk bakılan özelliklerden biri vergi dilimleridir. Şimdi sıra dışı avantajları duymaya hazır olun. Dubai’de bu yıl itibariyle tekstil, elektronik ve yakıt gibi birçok sektörde yüzde 5 oranında vergi alınıyor. Fakat gayrimenkul sektörü vergiden muaf. Dubai’de gayrimenkul yatırımcılarının sahip olduğu bu ayrıcalık, bölgeyi dünyadaki tüm yatırımcılar açısından oldukça cazip bir hale getiriyor
Dubai’de Gayrimenkule Yatırım Yaptığınızda Elde Edilen Ayrıcalıklar Neler?
 • Dünyanın en yüksek kira gelirini siz kazanabilirsiniz! Emlak piyasasında öne geçen bir hamleyle can alıcı noktalarında her yıl artan fırsatları bulabilirsiniz.
 • Dubai’de gelişen sürekli projeler; yatırımcılara, iş fırsatlarına, lüks mekanlara, yenilikçi eğlence anlayışına, teknolojinin ve kaliteli hizmet standartlarının trendlerin ötesine geçmesine imkân tanıyor.
 • Gelecek vaat eden projelerde yerinizi alabilirsiniz.
 • Gayrimenkul yatırımlarınızda ve elde ettiğiniz kiralarda vergiden muaf olacaksınız. Bu da çok cazip ve kaçınılmaz fırsatlardan biri haline dönüşüyor.
 • Ticarette dünyanın lideri haline gelen bölgede kendinize bir gelecek armağan edin!
 • Lüks, konforlu, 5 yıldızlı otel kalitesinde, ayrıcalıklı hizmetler ve sosyal tesislerle refaha erişin!
 • Uluslararası gayrimenkul yatırımcı olarak uygun faizli kredilerden yararlanın!

Dubai’de yaşam konforu size ayrıcalıklar kazandıracak. 2018 yılından itibaren tekstil, elektronik ve yakıt gibi birçok sektörde %5 oranında vergi alınıyor. Fakat gayrimenkul sektöründe yatırımlarınız için herhangi bir vergi ödemeyeceksiniz. İstikrarlı ekonomisiyle birçok yatırımcılarının girişimci ruhuna hitap ediyor. Aynı zamanda da lüks yaşamı, turizm cazibesi, alan çeşitliliği ve kazancıyla memnun etmeyi başarıyor.

Türk Vatandaşları Dubai’de Hangi Şartlarda Ev Sahibi Olabilir?

 Türk vatandaşları Dubai’de belirlenen alanlarda gayrimenkul satın alabilmektedir. Bu alanlara “serbest bölgeler” adı verilmektedir.

Yatırımcıların bu bölgelerde kendilerine uygun mülkü seçtikten sonra Dubai Tapu Departmanı’ndan onay almaları gerekmektedir. Bakanlık, İtirazsızlık Sertifikası (NOC) da dahil olmak üzere çeşitli belgeler talep etmektedir.

Ayrıca alıcıların mali durumlarını kanıtlamaları için gelir belgesi gibi belgelerde talep edilebilmektedir.

Dubai’de Ev Almak İçin Minimum Ne Kadar Yatırım Gerekiyor?

Dubai’de gayrimenkul alımlarında minimum değer şartı bulunmamaktadır. Gayrimenkulün minimum değeri, mülkün konumu ve özellikleri gibi diğer ülkelerdeki aynı faktörlere bağlı olacaktır.

Ancak yatırımcılar Dubai Golden Visa almak istiyorsa minimum yatırım miktarı 750.000 AED’dir

Dubai’de Ev Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

 1. Pasaport
 2. Geçerli vize veya ikamet izni
 3. Satış sözleşmesi (MoU)
 4. İtirazsızlık Sertifikası (NOC)

Bunlar genel olarak talep edilen belgelerdir. Ancak bu belgelerin dışında farklı belgeler de talep edilebilmektedir.

Türk Vatandaşlarının Dubai’de Ev Satın Alımlarında Herhangi Bir Kısıtlama Bulunuyor Mu?

Türk vatandaşlarının Dubai’de mülk sahibi olmasını engelleyen herhangi bir yasa bulunmaktadır. Türk vatandaşları prosedürleri doğru şekilde takip ettikleri takdirde Dubai’de kolaylıkla mülk satın alabilmektedir.

Türk Vatandaşları Dubai’de Konut Kredisi Kullanabilir Mi?

Evet, Türk vatandaşları Dubai’de mülk satın alırken konut kredilerinden yararlanabilmektedir. Konut kredileri hazır ve inşaatı tamamlanmak üzere olan gayrimenkuller için kullanılabilmektedir.

 Dubai’de Ev Almak İçin Hangi Vize Gereklidir?

Dubai’de ev satın almak için herhangi bir vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Dubai’de ikamet eden ve etmeyen tüm yabancılar Dubai’de mülk satın alabilmektedir. Ancak yabancıların işlemleri tamamlamak ve satın alacakları evleri görmek için Dubai’de kalmalarını sağlayacak herhangi bir vize veya oturum iznine sahip olmaları gerekmektedir.

Dubai’de Ev Satın Alırsam Oturum İzni Alabilir Miyim?

BAE Golden Visa dışında, yabancıların gayrimenkul yolu ile Dubai’de oturma izni almasına olanak tanıyan özel bir program bulunmamaktadır. BAE Golden Visa, yabancıların mülk satın alarak uzun süreli oturma izni almalarına olanak tanıyan bir programdır.

Dubai Golden Visa – Dubai’de Ev Sahibi Olmanın En Büyük Avantajı

Dubai Golden Visa, yabancıların satın aldıkları mülkle birlikte 2-10 yıl süreyle oturma izni almalarına olanak tanıyan bir programdır. Bu program için gerekli koşulları oldukça basittir. Dubai Golden Visa şartları şu şekildedir:

Türk Vatandaşlarının Dubai Golden Visa Başvurusu Yapabilmesi İçin Gereken Minimum Yatırım Ne Kadar?

10 yıllık oturum izni için yatırımcıların en az 2.000.000 AED değerinde bir mülk satın almaları gerekmektedir. Diğer seçenek ise 2 yıllık oturum izni almaktır. Bu seçenek için ise yatırımcıların en az 750.000 AED değerinde bir mülk satın alması gerekmektedir

Dubai Golden Visa’nın Türk Vatandaşlarına Avantajları Nelerdir?

Dubai Golden Visa’nın avantajları yatırımcılara başlıca yeni bir hayat sunmaktır. BAE’de ikamet etmekten başlayarak iş ve yaşam alanında Golden Visa’nın çok sayıda avantajı bulunmaktadır.

Golden Visa sahiplerinin BAE’de çalışmasına izin verilmektedir. Özetle, bu program yatırımcılara iş hayatlarında yeni fırsatlar yaratma olanağı da sunulmaktadır.

Ayrıca yatırımcıların ailelerine de aynı avantajlar sağlanmaktadır. Bu program sayesinde yatırımcıların eş ve çocuklarının da Dubai’de yaşamalarına izin verilmektedir.

Golden Visa sahipleri Dubai’deki finansal hizmetlerden daha kolay faydalanabilmektedir. Örneğin, Golden Visa sahipleri daha iyi şartlarda kredi alabilmektedir.

Bunlara ek olarak yatırımcılar Dubai’de eğitim olanaklarından da yararlanabilmektedir. Yatırımcılar ve aileleri aynı zamanda Golden Visa sayesinde Dubai’deki eğitim kurumlarına daha kolay kabul edilmektedir