Image Alt

Hizmet Alanlarımız

Bir çok firma ile bayiliği olan ve kendi tasarımlarını da yapan Geyikli Grup, perakende ve toptan ürün satışlarını hem yurt içinde hem de yurt dışında ürünlerini pazarlıyor.

Aileniz, dostlarınız ve tüm sevdiklerinizle birlikte zaman geçirdiğiniz yaşam alanınız eviniz; görüntüsü, rahatlığı ve kullanışlılığı ile doğrudan hayat standartlarınızın belirleyicisidir. Ev dekorasyonunun önemi günden güne artmakta ve insanlar kendilerinin dışında evlerinin de tarzı için çaba harcamaktadırlar. Kendiniz ve dekorasyonunuz için nice tamamlayıcı aksesuarlar evinizin göz dolduran makyajını oluşturuyor! Modaya ve zevkinize göre evinizi düzenleyebileceğiniz; yaşam kalitenizi çok daha şık bir noktaya getirebileceğiniz ev tekstili ürünleri, aksesuarlar, kadın giyim ürünleri ve çok daha fazlası Geyikli Grup Home Tekstil’de!

Perakende ve Toptan alışverişlerinizde e-ticaret sayfamızdan güvenli bir şekilde ürün seçip alabilirsiniz. Toptan üretim olarak Kadın Giyim, Tekstil, Aksesuarlar, Ev Organizerleri ve Promosyon Ürünlerimizden Faydalanabilirsiniz. Sipariş ve Kargo Teslimleri için web sayfamızı inceleyiniz.

Vizyonumuz, global olarak sevilen ve beğenilen ürünleri halkımıza sunmaktır. Home Tekstil’de her zaman, her yerde olmayan modeller sizi karşılayacak, bu modellerin kumaş kaliteleri ise ürünü elinize aldığınız andan itibaren sizi etkileyecek. Çünkü ürünlerimizde ağırlıklı olarak pamuk, keten ve tencel gibi giyeni hem çok rahat hissettiren hem de sağlıklı kumaşları tercih etmekteyiz.

Ayrıca Beylikdüzü mağazamızdan direkt olarak da ürünlerimizi satın alabilirsiniz.

GEYİKLİ GRUP BİR ADIM DAHA ATARAK, SİZLERİN HER ZAMAN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR.

Türkiye’de her zaman için bir mağduriyet söz konusu olabilir. Yaşadığımız toplumda iyi niyetli olmayan veya iyi niyeti suistimal edebilecek her zaman için vatandaşlar olabilir. Ben yaparım – ben hallederim den daha çok Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri bu konularda başvurulabilecek ilk adım olmalıdır. Kurumsal çalışan ve bu hususda hizmet veren firmalar ile çalışmak sizin için her zaman menfaatinize olacaktır.

Geyikli Grup’un hizmetlerinden bir tane side, Taşınmaz sahiplerinin veya alıcı / kiracı adaylarının aralarında yapmış oldukları sözleşme veya diğer işlemler sonucunda herhangi bir mağduriyet yaşanması durumunda, konuyla ilgili açabilecekleri taşınmaz davalarını özel şirket avukatımız tarafından işleme alıyoruz. Şirketimiz, yaşanan mağduriyetleri en aza indirmek için müşterilerine arabuluculuk yaparak sıkıntıları daha kısa bir sürede çözüyor. Biz bu hizmeti vermek için buradayız!

Ayrıca bünyemizde olan tüm grup şirketlerimizin yasal takip ve hukuki süreçlerini de takip ediyoruz. Bu hizmetimiz ile tüm müşterilerimizin hem güvenini hemde yapacakları işlere referans olmak istiyoruz.

Size yardımcı olabileceği düşündüğümüz bilgiler vermek isteriz. Aşağıda yazılanlar müşterilerimiz için bilgi amaçlı olup, çıkacak hususlarda sizlere yardımcı olacaktır.

GAYRİMENKUL HUKUKU HANGİ KONULARI  KAPSAR?

Taşınmazlarınız ile ilgili olarak, arsa, tarla, bina, işyeri, fabrika ve diğer taşınmazlar ,

 • Tapu ve tescil davaları başta olmak üzere,
 • istihkak davaları,
 • kamulaştırma davaları ,
 • kira bedeli tespiti ve tescil davaları gibi
TAPU DAVALARI

Tapu tescil ve iptali gibi dava türlerine bakılan ve bu konudaki hukuka aykırı olarak düzenlenmiş sorunları düzeltmek ve mağduriyeti ortadan kaldırmak adına açılan dava türleridir. Mülkiyet hakkını içermektedir ve Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından bakılır. Davada taşınmazın olduğu mahkemeye müracaat etmek gerekir.

Taşınmazlarınıza ait tapu haklarınızda mahkeme tarafından bilirkişi atanır. Bilirkişi bu dava üzerindeki haksızlıkları ve belgeleri toplar. Sonuç ile ilgili ise hakim karar verir.

Dava açılmasını gerektiren nedenler: taşınmazların üzerinde aşağıdaki konularda hukuksuzluk gibi sorunlarınız var ise tapu davalarında bulunabilirsiniz;

 • imar uygulaması
 • mirastan mal kaçırma
 • vekaletin kötüye kullanımı
 • tapunun üzerinde hak sahibi olan kişinin hukuki ehliyeti olmaması gibi,
İSTİHKAK DAVALARI

Herhangi bir taşınmazı haksız olarak işgal edilen kişilere açılabilir. Bu tür davaların kira davaları ya da tahliye davaları ile karıştırılmaması gerekir. istihkak davasının geniş bir uygulama alanı bulunur. Zilyet sizliği haksız olarak elinden alınan kişiler ya da bu kişilerin varisleri, taşınmazın bulunduğu yerdeki Asliye Hukuk Mahkemesine dava açabilirler. Hak davaları türünde olan dava türlerindendir bu nedenle zaman aşımı olmaz.

KAMULAŞTIRMA DAVALARI

Kamu yararı gözetilerek, özel mülklere devlet veya kamu kurum ve kuruluşları kişilerin sahip olduğu özel mülke, mülkün ederi miktarında ödeme yaparak kamulaştırabilir. Bu tür durumlarda ise özel mülk sahibi dava açabilir. Arazi ve arsalarda oldukça yaygın görülen kamulaştırma işlemleri apartman, ev gibi özel mülklere de uygulanabilir. Karayollar, belediyeler gibi kamu kurum ve kuruluşlarının yararına olan kamulaştırma işleminde;

 • acele kamulaştırma,
 • kısmı kamulaştırma
 • trampa yolu ile kamulaştırma gibi farklı kamulaştırma işlemleri yapılabilir.
KİRA DAVALARI

En sık görülen gayrimenkul davaları arasında yer alır. Kira davalarını mal sahibi ya da kiracı açabilir. Farklı alt dava türleri bulunur.

Kira bedeli belirlenmesi: taşınmaz ya da kiracı açabilir. Kira bedelinin belirlenememesi gibi durumlarda açılabilir. Kira sözleşmesinde taraflar arasında kira bedeli ve artış oranı belirlenir. Sözleşmede yazan artış uygulanmadığı ve kiracının aleyhine bir kira artışı söz konusu olduğunda kiracı davayı Sulh Hukuk Mahkemesinde açabilir.

Tahliye Davaları: kira sözleşmesinde yer alan kira bedellerinin geç verilmesi ya da verilememesi durumda, taşınmaz sahibi tarafından açılır. Tahliye Davaları Borçlar Kanunu’nun 260 vd. maddeleri ile 6570sayılı  gayrimenkul Kiralama Hakkındaki Kanun tarafından düzenlenir.

Aşağıdaki nedenlerden ötürü tahliye davaları açılabilir:

 • ihtiyaç sebebi ile tahliye
 • bir kira yılı içinde iki haklı ihtar nedeni ile tahliye
 • yeniden inşa ya da esaslı onarım sebebi ile tahliye
 • fuzuli işgal sebebi ile tahliye
 • kiracının ya da eşinin aynı belediye sınırları içerisinde evi bulunması nedeni ile tahliye gibi nedenler ile tahliye davaları açılabilir.

Taşınmaz sahibinin ve kiracının özel durumlarına bağlı olarak farklı dava türleri bulunmaktadır. Tahliye kararı mahkemeden çıktıktan sonra, kiracı bu tahliye kararı ile evi boşaltmalıdır.

İZALEY-İ ŞUYU DAVALARI

Taşınır ya da taşınmaz üzerindeki iki veya daha fazla ortağın olması durumunda açılır. Ortaklığın bitirilmesi davasıdır.  Davalar Sulh Hukuk Mahkemelerine başvurularak açılır. Uzun bir dava süreci yaşanabilir, taşınmazın bulunduğu yerde dava açılmalıdır. Bu nedenle eğer taşınmaz İstanbul’da ise, zorlu bir dava olması nedeni ile en iyi gayrimenkul avukatı İstanbul ve civarındaki avukatlar ile birlikte çalışmanız dava sürecinin kısa olmasına ve olumlu sonuçlanmasında yardımcı olacaktır.

Ortaklığın giderilmesi davaları;

 • satış sureti ile ortaklığın giderilmesi
 • aynen taksim sureti ile ortaklığın giderilmesi gibi bulunur.

Gayrimenkul davaları birçok farklı kanunu ve kişiler arasındaki anlaşmazlıklara bağlı olarak zorlu bir süreci gerektirebilir. Genellikle gayrimenkul üzerindeki hukuksuzluğun giderilmesi amaçlanan gayrimenkul davalarında bu konuda uzman olan avukatlar ile birlikte çalışmanız önemlidir.

Alıntı: İst.Av.Bir.Hukuk Büroları

Mesaj atın, sizi arayalım!