Image Alt

Emlak Uzmanlarımıza Sorun !

Aklınıza gelebilecek tüm sorularınız için buradayız.

Emlak ofisimizi ziyaret eden müşterilerimiz önce deneyime odaklanır. Örneğin evini satmak isteyen bir müşterimiz söz konusuysa, bu sorusuyla aslında şu mesajı verilir. Ev satışının tüm yönlerini ele alacak kadar deneyimli, aynı zamanda benim için alıcı bulmaya yetecek kadar hevese ve motivasyona, teknolojiye, programa sahip bir şirket misiniz ?

Açıkçası emlak alanında deneyimi temsil eden sihirli bir sayı yok. Yeter ki hâkim olduğumuz bölgelerdeki tecrübemizi ortaya koyan bir iki örnek veririz. Ve işinizi ne kadar profesyonel yaptığınızı gösteren örnekler veririz. Örneğin, ev için alıcı bulma adımında kullanacağımız yöntemlerden, bahsederiz.

♦ Son dönemde bölgemizde hangi gayrimenkuller satıldı ?

Emlak danışmanlarının kimi ticari, kimi konut, kimi tarihi bina, kimi arsa satışında uzmandır. Bize bu soruyu yönelten bir müşteri aslında son bir yılda kendi gayrimenkulüne benzer özellikte yerlerin satışını yapıp yapmadığınızı öğrenmek ister.

♦ Sizce evimin doğru satış/kira fiyatı nedir?

Evini satmak ya da kiralamak isteyenler için önemli olan bu sürecin olabildiğince hızlı ve kârlı olmasıdır. Müşterilerimiz sahip oldukları mülkler için olması gerekenden daha yüksek bir değer biçebiliyor. Eğer müşterinizin talep ettiği satış veya kiralama fiyatı gerek bölgedeki benzer evler, gerek evin sahip olduğu metrekareden konumuna kadar avantajlı özelliklere göre uygunsa, bunu hemen ifade etmekten kaçınmayız. Fakat müşterimiz evini ortalama değerlerin üzerinde bir rakama satmayı veya kiralamayı düşünüyorsa, gerçekçi ve tecrübemizi konuşturacağımız bir açıklamayı olabildiğince ikna edici dille kendisine aktarırız.

♦ Gayrimenkulümün Satışı / Kiralaması ne kadar zaman alır ?

Emlak danışmanlarımız bu sorunun yanıtını almak isteyen müşterilerimize detaylı sunum ve gerçekleştirdiğimiz satış ve kiralama polimalarımızdan ve müşteri memnuniyetlerimizden bahsederiz. Profesyonel emlak danışmanlarımız, müşterisinin yaşam planlarını etkileyen bir süre sınırı olup olmadığını öğrenmeyi tercih eder. İhtiyaçtan evini satarak elde edeceği rakamı değerlendirecek bir planı olabilir; farklı bir şehre taşınma, daha büyük bir eve geçme vs. Bu durumda evin satışını veya kiralamasını hızlandırmak için neler yapabileceği konusunda önerilerde bulunur. Tarafımızdan yaptırılabilecek dekorasyon işleriyle gayrimenkulün daha kısa sürede değerlendirilebilmesi için küçük tadilat işleri, mutfak-banyo dolap yenilemeleri, boya gibi ön masrafların alıcıları ikna etmekte hız kazandırabileceğini söyleyerek yönlendirmek gibi…

♦ Ev sahibi neden evini satmak istiyor?

Ev almayı düşünenler için bu kritik sorulardan biridir. Yanıt hem pazarlık kapısını aralayabilir hem de evle ilgili değerlendirme yaparken kararı etkiler. Bu sorunun altında aslında şu sorular yatar: “Evde bir problem var mı?”, “Ev ve bulunduğu bina depreme dayanıklı mı?”, “Komşularla ilgili bir sorun yaşanmış mı?”

Emlak danışmanlarımız için satıcılar kadar alıcılar da eşit mesafede yaklaşması gerektiğini bilirler.

Bizimle nasıl iletişim kuracaksınız ?

Aşağıdaki formumuzu doldurduğunuzda danışmanlarımız size hemen dönüş sağlayacak, gerekli bilgileri size ileteceklerdir.

Canlı Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız : (0530)2306006

Bize Sorun !

    Mesaj atın, sizi arayalım!